הינך נמצא כאן

ועד ההורים העירוני - העשייה שלנו

ועד ההורים העירוני ר"ג הינו גוף התנדבותי בו יושבים נציגים מכלל בתי הספר בעיר, שנבחרו ע"י ההורים במוסד החינוכי שלהם.

לאחרונה מוצא עצמו ועד ההורים במתקפה לא ראויה ע"י גורמים בעיר המנסים לעשות שימוש ציני וחסר טעם, בפרסומים שונים שנועדו לפגוע בועד ובחבריו ולכאורה להמעיט בערך העשייה ובעבודתו.

פעילות הועד לא תמיד נחשפת משום שבחרנו כועד לעשות יותר ולדבר פחות!

עם זאת, היות ואנו נחשפים להערות ע"י מס' הורים ובעלי עיניין, שלא מבינים כלל כיצד הועד פועל ולא מכירים את הישגיו, החלטנו להביא בפניכם דוגמאות לפעילות הועד בשנה האחרונה בלבד... היריעה קצרה מלהכיל הכל....

  1. בניה במוסדות חינוך – לאור ההתחדשות העירונית ותוכניות שנבחנו גם ע"י חברי הועד, הוציא הועד התנגדות לתוכנית רג/ 53 (פרוגרמה) – לאור התנגדותנו התוכנית נעצרה עד להבהרות ותכנון ראוי למוסדות חינוך. באפריל הוגשה התנגדות נוספת ע"י הועד לתוכנית רג/52 (בניה במוסדות ציבור) מטעמי חינוך, נציגי הועד אף נכחו בועדת ההתנגדויות. יו"רים מבתי הספר מלווים נקודתית כל בית ספר בתכנון האישי שלו. אחרי עבודה רבה בחודש נובמבר נכח הועד בועדת התחדשות עירונית בכנסת בכדי למחות שוב בנושא. נכון להיום ועד ההורים העירוני הוא היחיד בארץ שזומן להציג את הצד החינוכי בישיבת הכנסת הקרובה בינואר, בכדי לשנות את שיטת העבודה של ועדות הכנסת והרשות המקומית, בכל הקשור למוסדות החינוך בעיר!
  2. קרינה – ועד ההורים הוא זה שפנה שנה שעברה לאגף החינוך ולרשות, ולאחר הצגת נתונים דיאלוג וליווי מסודר של התהליך ע"י חברי הועד הצליח להגיע להבנות עם הרשות, שיצרו בדיקות קרינה פרטיות בכל בתי הספר בעיר! הועד ליווה וממשיך ללוות את התהליך המורכב הזה לאור החשיבות הגבוהה שלו עבור ילדינו!
  3. בטחון ובטיחות – התעקשות הועד מול הרשות לביצוע פיקוח ואכיפה על כל תחום הבטיחות, בדרכים המובילות למוסדות החינוך, היא זו שיצרה תהליכי עבודה מול אתרי הבניה ומעורבות גבוהה של כל משרדי הרשות בתחום הבטחון הן לבתי הספר והן לגנים, כולל עבודה מול הרשות בתגבור אנשי בטחון בתקופה הרגישה בכל מוסדות החינוך בעיר כולל גנים.
  4. אחיות בתי הספר – הועד בר"ג הינו הועד היחיד בארץ שעובד מול חברת פמי ומשרד הבריאות בפיקוח על עבודת האחיות בבתי הספר ולכן אנו כעיר מקבלים את מקסימום התשומות בנושא!
  5. דפיברילטורים – עבודת הועד מול האגף היא זו שהביאה לתגבור דפיברילטורים בכל בתי הספר בעיר.
  6. מחאת הסרדינים – הועד העירוני ונציגיו היו ממובילי המאבק, מהשתתפות בהפגנות, חברות בפורום הארצי ממיסדיו, השתתפות בדיונים, תוכניות טלויזיה ורדיו בכדי לעלות למודעות את הנושא, מהלכים אין ספור מול המשרד ועבודה משותפת עם האגף בעיר לשם צמצום מס' הילדים בכיתות ושמירה על האקלים הבית ספרי!
  7. לקויות למידה – הועד הוא שהקים את הועדה שיצרה הנגשת מידע אודות הלקויות, מפגשים והרצאות של השפ"ח ונפתחו מרכזי למידה בבתי הספר.

ישנם תחומים רבים נוספים בהם הועד פעל ופועל עבור ילדי והורי העיר: ביטוחים, תשלומי הורים, אזורי רישום, קייטנות, פרוייקט הספרים ועוד נושאים רבים אחרים חלקם מול הרשות וחלקם מול גופים חיצוניים.

מיותר לציין כי בנוסף לעשייה העירונית הענפה חברי הועד פועלים רבות בתוך בית ספרם, הם בעצמם הורים לילדים, עובדים במשלוח ידם ואת כל העבודה הציבורית כחברי ועד עושים בהתנדבות מלאה!!!

הזמנו בעבר ואנו מזמינים גם היום כל הורה לפנות אלינו ולאפשר לנו לעזור לכם ולעשות את עבודתנו נאמנה. לאור האמור לעיל אנו דוחים את האמירות נגד ועד ההורים העירוני וחבריו, העושים לילות כימים למען ילדי והורי העיר!

מוזמנים לפנות לאתר הועד העירוני בו תוכלו לראות את כל העשייה, ההתנגדויות, הנתונים והמידע, בכל עת.

בברכה

אלי פדלון – יו"ר הועד העירוני, סגניו, וכל חברי הועד העירוני